Poradna a dotazy k Synology DS220j

Online poradna na otázky k NAS Synology DS220j. Pokud hledáte řešení Vašeho problému, podívejte se nejprve do již zodpovězených dotazů.

Můžu k Synology připojit další externí disky a zvětšit tím kapacitu NAS?

Ano, DS220j má zezadu 2x USB, kam lze připojit další externí disky.

Jaká je maximální kapacita disků, které Synology podporuje? Lze použít i disky, které výrobce na svých stránkách nepodporuje?

Podporována je kapacita 16TB na jeden fyzický disk. S těmi nepodporovanými disky je to ošidné – může a nemusí fungovat, držel bych se doporučení výrobce, přece jen jsou v sázce vaše data.

Lze na DS220j šifrovat data?

Ano, složky v DS220j lze šifrovat – v Control panelu vyberete požadovanou sdílenou složku a v jejích vlastnostech zapnete šifrování a zvolíte šifrovací klíč (heslo). Šifrování nelze použít v případě NFS protokolu.

Je možné použít DS220j pro ukládání nahrávek z kamer?

Ano, raději si ale před nákupem kamer zkontrolujte, zda budou s tímto zařízením fungovat – seznam zde. V ceně jsou licence pro dvě kamery, pokud plánujete připojit více kamer, bude potřeba dokoupit si chybějící licence.

Lze přidat další paměť? A pokud ne, jak moc je ta vestavěná omezující?

Nelze, tento model je základní a další RAM do ní nepřidáte. Pokud to máte pro ukládání souborů a nepracuje na ní současně moc lidí, tak je to úplně v pohodě. Pokud to máte i na jiné věci než ukládání souborů a zálohy, tak to omezení může být.

Jde Synology připojit na wifi síť?

Samotné zařízení wifi modul nemá, takže se to musí nějak obejít – např. dotáhnete kabel k nejbližšímu wifi routeru, nebo použijete powerline atd. Je to popsáno zde.

Jsem běžný uživatel, dokážu si vše nastavit sám?

Běžný uživatel je široký pojem. Pokud chápete pojmy sdílené složky, uživatelských oprávnění, tak základní nastavení zvládnete sám. Pokud ne, tak to zkuste podle našich článků a nápovědy Synology a když se Vám to nepovede, zkuste se zde doptat. V nastavení jsou i možnosti, která jsou vhodná pokročilejším uživatelům, ale obecně je systém propracovaný a uživatelsky přívětivý a srozumitelný. Samozřejmě počítačový začátečník nemusí některým volbám rozumět, v tom případě doporučuje držet se doporučení v průvodcích.

Je prostředí v češtině?

Ano, systém DiskStation Manager (DSM) je ve srozumitelné češtině.

Lze s DS220j použít Synology ABB (Active Backup for Business) zálohování?

Active Backup for Business na DS220j použít nelze, protože potřebují NAS se souborovým systémem Btrfs – tu 220j nemá.

Koupit levnější DS220j nebo jeho novější verzi DS223j?

Protože rozdíl v ceně je malý, lze obecně doporučit novější model Synology DS223j. Jde o velmi podobné zařízení, ale podporuje navíc souborový systém Btrsf, ze kterého plynou další výhody oproti staršímu modelu.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *