Alternativy k MS Outlook

Protože MS Outlook nemusí vyhovovat všem, zde jsou některé jeho alternativy, které si můžete nainstalovat jako poštovního klienta na Váš počítač:

Mozilla Thunderbird

Thunderbird je velmi známý program, který je dostupný zdarma a má mnoho funkcí. Používá ho velké množství uživatelů všude na světě a jde zřejmě o první alternativu ke zvážení, pokud uvažujete o odchodu od Outlooku. Má verzi pro Windows, Mac i Linux. Nemá kalendář, ale lze do něj snadno přidat rozšíření Lightning Calendar. Má méně moderní vzhled, což pro někoho může být výhodou, ale pro většinu jde spíše o nedostatek. Podporuje protokoly IMAP a POP3.
Cena: zdarma

Apple Mail

Základní program pro uživatele Mac OS. Je integrován s Apple iCloud a má velmi intuitivní ovládání.
Cena: zdarma.

eM Client

eM Client je uživatelsky přívětivý český emailový klient pro Windows a MacOs s kalendáři, poznámkami, kontakty a úkoly. Moderní design a intuitivní ovládání. Podporuje IMAP, POP3 i Exchange. Možnost šifrování emailů PGP.
Cena: verze zdarma pro nekomerční použití; plná verze Pro za 999 Kč. Za 2499Kč je pak možno předplatit si doživotní upgrady programu.

Mailbird

Mailbird je další emailový klient s jednoduchým ovládáním. Nabízí mnoho integrací s ostatními službami. Podporuje IMAP a POP3.
Cena: zdarma pro 1 mailbox; plná verze stojí $99.

Spark

Spark nabízí standardní poštovní funkce.
Cena:  zdarma základní funkce, plná verze programu stojí $60 za rok – nelze však zakoupit doživotní licenci.

Mailspring

Mailspring je program na emaily pro Mac, Windows i Linux. Podporuje IMAP a POP3.
Cena: verze zdarma; Pro verze $96 ročně.

Gmail offline

Gmail sice nenabízí ke stažení žádný desktopový program, ale drobným nastavením lze v Chromu přidat chování podobné offline klientům. Stačí si v Chromu otevřít svou schránku Gmail, v menu prohlížeče jít do sekce More Tools > Create Shortcut. Zde zadáte název a zaškrtnete „Open as Window“. Tím vytvoříte na ploše zástupce Gmailu. Když pomocí této ikony nastartujete Gmail, otevře se v samostatném okně. Jděte do nastavení (ozubené kolečko) a zvolte „See all settings“. V záložce „Enable offline mail“ tuto možnost zapněte. Od této chvíle můžete používat Gmail v bez internetu. Pokud v tomto stavu napíšete nějaký email, uloží se do složky Outbox a odešle se až poté, co se opět připojíte k internetu.

Existují ještě další alternativní poštovní klienti, např The Bat!, Front, Kiwi for Gmail, které v tomto přehledu nemáme, postupně budeme přidávat další i s recenzemi.