Wise (TransferWise) – Poradna a dotazy

Potřebujete poradit, nebo máte otázku k platební službě Wise.com (dříve Transferwise)? Zkuste si projít odpovědi níže, případně můžete položit dotaz ve formuláři na konci této stránky.

Úročí se peníze na Wise / TransferWise?

Ano, minimálně na firemních účtech Wise.com jsou Vám připisovány úroky ve formě „Balance Cashback“, u osobních si nejsem jistý, ale zřejmě taky. Musíte mít však po celý měsíc na daném zůstatku alespoň minimální částku 121 eur nebo 52 usd, jinak z daného zůstatku žádný úrok nedostanete.  Úroková míra s samozřejmě mění – např. za leden 2023 jsem na dolarovém zůstatku měl úrokovou sazbu 2,33%, na eurovém 0,99%. Na tyto úroky je však aplikována ještě 30% belgická srážková daň, protože Wise má daňovou rezidenturu právě v Belgii.

Jak dlouho trvá převod z Wise na bankovní účet

Platba z Wise neodejde hned, ale obvykle až následující pracovní den. Je to asi kvůli opatření pro zvýšení bezpečnosti. Hned po zadání platby vidíte plánovaný harmonogram odeslání (viz. obrázek níže).  Než platba skutečně odejde, lze ji kdykoliv stornovat. Pokud v rámci platby dochází ke směně do jiné měny, tak kurz je dán okamžikem, kdy jste operaci podal a i když odchází peníze později, kurz už se nemění.

Wise/TransferWise - délka převodu

Další odpovědi připravujeme.

👋 Chcete se na něco zeptat? Napište níže do komentářů – Váš komentář se na stránce nezobrazí, ale přijde nám zpráva a pokusíme se odpovědět (uveďte správně svůj email).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *