Stormware Pohoda – Poradna a otázky

Odpovědi na otázky k účetnímu programu Stormware Pohoda od ostatních uživatelů.

Tuto stránku budeme postupně rozšiřovat. Pokud máte nějaký dotaz, použijte formulář pro komentáře na konci této stránky.

Jak vložit logo do faktury v Pohodě

Jděte do menu a zvolte položku Nastavení > Globální nastavení > Logo a sem nahrajte obrázek, který se pak bude zobrazovat ve všech fakturách. Druhá možnost je pro pokročilé uživatele – logo je možno vložit také pomocí editace tiskové šablony v Report Designeru.

Velikost loga: obrázek by měl mít poměr stran 3:2, tedy šířka by měla být 1,5násobkem výšky, např. 300 x 200 pixelů.

Jak vložit razítko a podpis do faktury v Pohodě

Když chcete mít stejné razítko všude, jděte do menu a zvolte položku Nastavení > Globální nastavení > Razítko a zde nahrajte obrázek pomocí tlačítka Vložit. Protože jde o globální nastavení, bude razítko ve všech fakturách u všech uživatelů. Kdyby bylo potřeba nastavit různá razítka pro různé uživatele, tak se to dělá v Nastavení > Uživatelské nastavení > Razítko. Razítko se zobrazuje ve výchozí tiskové šabloně nalevo od položky „Vystavil“.

Jestli chcete do faktury v Pohodě vložit také podpis, udělejte to stejně, jen si předtím do obrázku razítka přidejte také naskenovaný podpis.

Jak vytisknout více faktur najednou?

Hromadný tisk dokladů v Pohodě trochu oříšek: v seznamu faktur zaškrtněte ty, které chcete vytisknout. Označí se trochu nestandardně – nestačí na checkbox v prvním sloupci X kliknout jen jednou, ale musíte udělat dvojklik, po něm se křížkem označí. Nebo na políčko kliknout pravým tlačítkem a zvolit „Označit“. Pak klikněte ve stejné tabulce v jejím záhlaví na písmeno „X“ a objeví se tři záložky: Moje označené, Označené, Neoznačené – klikněte na Moje označené a je by se zobrazit seznam těch, které jste před chvílí zaškrtnuli. V menu vyberte položku Soubor > Tiskové sestavy > Vytisknout vše. Podobně lze hromadně tisknout i v ostatních agendách Pohody.

Pohoda na MacOs (MacBook, iMac, iPad apod.)

Pohoda je systém pro Windows, ale jeden způsob, jak provozovat Pohodu na MacBooku, nebo jiné MacOs platformě existuje – a to pomocí vzdálené plochy. Pohodu si nainstalujete na počítač s Windows a na něj se pomocí vzdálené plochy můžete připojit z jakéhokoliv zařízení, včetně Apple nebo Linuxových zařízení. A pokud nemáte žádný počítač s windows, pak můžete využít některých hostingových služeb – viz článek Pohoda online hosting.

 

👋 Chcete se na něco zeptat? Napište níže do komentářů – Váš komentář se na stránce nezobrazí, ale přijde nám zpráva a pokusíme se odpovědět (uveďte správně svůj email). Bohužel neumíme odpovědět na Vaše otázky týkající se účetní a daňové metodiky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *