Poradna Onyx Boox Nova Air

Tuto stránku průběžně aktualizujeme. Pokud máte nějaký dotaz, použijte formulář pro komentáře na konci této stránky.

Podporuje čtečka češtinu?

Ano, je možno přepnout prostředí do češtiny. Lokalizace je docela dobrá, jen v některých případech by se hodilo spíše nechat anglický popisek – např. z českého překladu nepochopíte funkci PDF Reflow a budete marně hledat.

Kde OnyxBoox Nova Air C koupit, na Alze ho nevidím

Ano, moc obchodů ho nemá. Já Nova Air C i obal pořídil v CZC a také vidím na Ebook-ctecky.cz, ale s tou bohužel zkušenost nemám.

Jaký je rozdíl mezi Nova Air C první řadou a verzí 2?

Verze 2 je jen v černobílé variantě, barevná varianta Air C zatím druhou generaci nemá. U té černobílé verze je rozdíl mezi generacemi malý (Android 11 místo 10, ale to se díky nadstavbě nepozná; jiný procesor, ale ne moc silnější; přidaný akcelerometr pro autorotaci).

Je součástí OnyxBoox Nova Air C pouzdro?

Bohužel není. Můžete si (za docela velký peníz) koupit originální pouzdra ve formě desek s tlačítky (viz recenze pouzdra OnyxBoox Nova Air) nebo o něco levnější kapsičky. V nabídce je i několik neoriginálních pouzder, ale nabídka není moc velká a ani v Aliexpress jich moc není.

Je součástí balení také stylus a náhradní hroty?

Ano se zařízením dostanete stylus. Náhradní hroty nebo další velikosti součástí balení nejsou a budete si je muset koupit zvlášť. Pokud potřebujete nový stylus, tak je lepší se zeptat u výrobce nebo hledat v eshopech u řady Note Air, měl by být stejný. Také by šel koupit i jiný stylus kompatibilní s Wacom displayem, ale není to jisté a asi nebude mít magnet pro uchycení ke čtečce na správném místě. S hroty by problém být neměl.

Lze na Onyx Boox Nova Air nainstalovat jinou klávesnici?

Ano, ta originální je sice OK, ale lépe se mi pracuje se softwarovou klávesnicí od Microsoftu – SwiftKey. Také GBoard od Googlu funguje správně. Klávesnice běží na pozadí, ale narozdíl od telefonů s Androidem je aplikace klávesnice viditelná v seznamu běžících programů, takže se občas stane, že ji omylem vypnu a v tu chvíli tam zase skočí ta primární klávesnice a je potřeba ji nastavit znovu. Ale třeba to vyřeší nějaká budoucí aktualizace OnyxBooxu.

Chcete se na něco zeptat? Napište mi níže do komentářů – Váš komentář se na stránce nezobrazí, ale přijde mi zpráva a pokusím se brzy odpovědět (tedy pokud uvedete svůj kontaktní email).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *