Apple Watch: poradna, tipy a triky

Zde jsou odpovědi na otázky a tipy a triky týkající se používání hodinek Apple Watch.

Pokud máte nějaký dotaz, použijte formulář pro komentáře na konci této stránky. Tuto stránku postupně rozšiřujeme.

Upozornění: my nejsme Apple ani jejich prodejce. Tyto stránky vytváří několik nadšenců, aby pomohli ostatním uživatelům této služby. Takže nám prosím neposílejte požadavky na reklamace, refundaci apod. Toto my zařídit neumíme, musíte kontaktovat přímo Vašeho prodejce 🙂

Jak prodloužit výdrž baterie Apple Watch

Výdrž baterie Apple Watch je cca 1 den, ale závisí hodně na způsobu používání a také na nastavení hodinek. Také se stářím hodinek se kapacita baterie snižuje, takže za pár let používání budete hodinky nabíjet častěji než dnes (uvádí se, že po 1000 nabitích klesne kapacita na 80%). Zde je pár tipů, jak výdrž prodloužit.

 • Deaktivujte režim Always-on. Displej tak nebude rozsvícený stále, ale zapne se jen při otočení rukou nebo při poklepání.
 • Vypněte automatickou aktivaci obrazovky při zvednutí ruky. Display se probudí až po poklepání na něj.
 • Snižte v nastavení jas displeje.
 • Vypněte všechna oznámení, které nutně nepotřebujete. Obvykle stačí ponechat jen zprávy a hovory.
 • Vypněte snímač srdečního tepu (nastavení v aplikaci v telefonu).
 • Přepněte hodinky do režimu nízké spotřeby.
 • Pokud hodiny podporují volání pomocí eSim (Cellular) a nepotřebujete ji, tak tuto funkci vypněte.
 • Aktualizujte si firmware hodinek na nejnovější verzi.

Hodinky také umožňují zapnout režim Rezerva. Pokud ho aktivujete, hodinky se vypnout až při 0% stavu nabití, nenechají si žádnou rezervu. Nedoporučujeme mít zapnuté dlouhodobě, ale občas se to může hodit, třeba když potřebujete něco ještě rychle zaplatit nebo odeslat zprávu.

Lze Apple Watch nabíjet jinak než přes kolébku?

Bohužel zatím nejde, jde to jen pomobí kabelu, takže ho musíte vozit stále sebou. Apple by se mohl inspirovat u Samsungu, jejich hodinky lze nabíjet položením na telefon Samsung.

Jak používat hodinky i při nabíjení

Když jsou hodinky v nabíječce, tak jsou sice technicky zapnuté, ale nelze je běžně používat. Pokud s nimi chcete pracovat během dobíjení, zkuste zapnout režim nočního stolku.

Apple Watch se nenabíjí

Pozor na to, že když se hodinky úplně vybily, tak po připojení k nabíječce jim bude chvíli trvat, než se oživí display. Nenechte se proto zmást a chvíli počkejte. Pokud se nic dlouho neděje:

 1. Zkontrolujte, že nemáte kolébku MagSafe otočenou obráceně. Zjistíte to tak, že magneticky na hodinkách nedrží a padá. Také by nemělo mezi kolébkou a hodinkami nic být, ani špína 🙂
 2. Zkuste změnit trochu polohu hodinek v kolébce.
 3. Zkuste zrestartovat hodinky a znovu je připojte k nabíječce.
 4. Problém nemusí být v hodinkách, ale třeba v kabelu nebo nabíječce, tak pokud máte možnost, vyzkoušejte jiné. Půjčte si je od kamaráda, nebo zajděte do obchodu a požádejte obsluhu, zda by Vám je nepůjčili nebo nabíjení nezkusili.
 5. Aktualizujte WatchOS na nejnovější verzi.
 6. Pokud nic z toho nepomůže, asi je čas na návštěvu servisu 🙁

Jak odemknout MacBook s Apple Watch

Velmi komfortní funkce, kdy stačí mít Apple Watch na ruce a Váš Mac se automaticky odemkne. Potřebujete minimálně WatchOS 3 a MacOS Sierra nebo novější. Obě zařízení musí být přihlášeny pod stejným uživatelským účtem. Nastavení se provede na MacBooku – System Preferences > Security& Privacy > zaškrtněte volbu „Use your Apple Watch to unlock apps and your Mac“. Při prvním použití ještě můžete být vyzváni k zadání hesla a pak už se odemykání bude dít automaticky.

Apple Watch se nezapnou

Apple Watch se neprobouzí při zvednutí ruky

Apple Watch se nepřipojí k telefonu

Apple Watch nezobrazují oznámení

Apple Watch s telefonem Android