Jak převést PDF do JPG

Zde je několik jednoduchých způsobů, jak převést soubor PDF do JPG obrázku. Každý se hodí pro jiné použití – začnu s těmi zdarma.

1) Screenshot obrazovky s PDF

Nejjednodušší způsob, pokud máte velkou obrazovku, kam se vejde celá stránka PDF. Zvětšete na co nejvyšší detail, při kterém ještě vidíte vše, co potřebujete v obrázku a proveďte screenshot celé obrazovky:

  • Screenshot celé obrazovky: tlačítko PRINTSCREEN, někdy je na klávese ikona podobná fotoaparátu apod.
  • Screenshot aktivního okna: ALT+PRINTSCREEN
  • Výstřižek části obrazovky: WINDOWS+SHIFT+S a označte část obrazovky, kterou potřebujete

Po provedení screenshotu máte obrázek v clipboardu a stačí si nyní otevřít Malování nebo jiný grafický editor a pomocí CTRL+V vložit obrázek a uložit ho jako JPG, PNG nebo jiný grafický soubor.

Tento způsob je vhodný jen pro rozměrově malé dokumenty a velké obrazovky, takže pokud máte malý display notebooku a potřebujete uložit PDF ve velké kvalitě, tak to asi neklapne a zkuste některý z dalších postupů níže.

2) Nástroj Webcapture v MS Edge

Asi všichni mají na svém počítači internetový prohlížeč Edge od Microsoftu, tedy pokud máte počítač s Windows. Edge obsahuje užitečný nástroj Webcapture, pomocí kterého uděláte snadno screenshot PDF, podobně jako v prvním bodě. Rozdíl je však v tom, že se udělá screenshot i z oblasti, která není na obrazovce bez scrollování viditelná.

V průzkumníkovi klikněte na PDF soubor pravým tlačítkem a zvolte možnost „Otevřít v “ a v seznamu vyberte „MS Edge“. Měl by se Vám otevřít prohlížeč Edge a v něm zobrazený PDF soubor. Nyní klikněte pravým tlačítkem myši někde uvnitř tohoto PDF dokumentu a zvolte možnost „Web capture“ CRTL+Shift+S. Když se objeví místo kurzoru křížek, označte levým tlačítkem myši oblast, kterou chcete převést do obrázku. Pokud dokument přesahuje obrazovku displeje, prostě jen táhněte dál myší níže – dokument začne scrolovat dolů, ale stále se bude označovat jako oblast kopírování. Až budete mít označeno vše, co potřebujete, pusťte levé tlačítko myši a klikněte na možnost Kopírovat, která se objevila u kurzoru. Tím se celá označená oblast zopírovala do schránky. Když si otevřete malování nebo jiný grafický editor, můžete celý obrázek vložit CTRL+V a uložit soubor jako JPG, PNG, nebo jiný formát obrázku do počítače.

3) Online nástroj Adobe PDF do JPG 

Web: https://www.adobe.com/cz/acrobat/online/pdf-to-jpg.html

Otevřete si tuto stránku v prohlížeči, nahrajete tam soubor a nástroj z něj vygeneruje obrázek. Nezapomeňte vybrat nejvyšší kvalitu, jinak dostanete obrázek ve velmi nízkém rozlišení. Jen pozor u citlivých dokumentů – posíláte data do cloudu, i když jde o renomovaného výrobce Adobe.

4) Další online nástroje pro převod PDF souborů

Když zadáte do vyhledávače frázi „PDF to JPG“, otevře se hromada dalších online převodníků. Jen pozor na bezpečnost – nahráváte obrázky na internet a ve většině případů nevíte, kdo a jak je bude zpracovávat. Bál bych se takto konvertovat dokumenty s osobními nebo citlivými údaji!

  • SmallPDF: https://smallpdf.com/pdf-to-jpg

Ty renomované stojí peníze – v současnosti jde často o roční poplatek.

5) PDF editory zdarma

Další možností je nainstalovat si do počítače některý z PDF editorů nebo konvertorů. Ty renomované jsou za peníze, ale několik je jich zdarma a umí také konverzi PDF do obrázku:

  • PDF Candy

6) Placené editory PDF

  • Adobe Acrobat (drahé, pouze jako předplatné)
  • Foxit PDF Editor (měsíční/předplatné)
  • Wondershare PDFelement
  • PDFescape
  • a mnoho dalších